Zrodilo sa futbalové partnerstvo s Niké

Zrodilo sa futbalové partnerstvo s Niké

RedakciaŠport2.2.2023

MFK Ružomberok je piatym futbalovým klubom (po Slovane Bratislava, FK Železiarne Podbrezová, Tatrane Prešov a FC Košice), ktorého hráči budú na zápasy nastupovať s logom Niké je tipovanie. Známa stávková spoločnosť sa totiž stala generálnym partnerom klubu z centra dolného Liptova.

Práve tejto novej spolupráci bola venovaná prvá časť dnešnej tlačovej konferencie ružomberského fortunaligistu. Tá sa konala v našom hlavnom meste v hoteli NH Bratislava Gate One, pod moderátorskou taktovkou Sláva Jurka.

Prvý dostal slovo generálny riaditeľ ružomberského klubu Ľubomír Golis, ktorý od „starých“ sponzorov, prešiel k spečateniu novej významnej spolupráce. „Všetci dobre vieme, že šport na Slovensku sa robí ťažko. Ani v našich podmienkach by sa to nedalo bez dlhodobých a stabilných partnerov. Zvlášť by som spomenul Mondi SCP, Tauris, či SHP Harmanec. Hlavne, by to nebolo možné bez nášho majiteľa Milana Fiľa a jeho strešnej spoločnosti Eco-Investment, rozhovoril sa Ľ. Golis. „Pre mňa je veľkým potešením, že dnes môžem predstaviť partnera, ktorý sa spája s našim klubom, s našou značkou a odteraz bude v pozícii generálneho sponzora. Spoločnosť Niké, rodiny Bergerovcov, je známa tým, že podporuje slovenský šport, do ktorého istým spôsobom vracia to, čo od neho získava. Veľmi si to treba vážiť. Všimol som si, že Niké, popri iných športoch, sa začala púšťať aj do futbalu. Preto som oslovil jej výkonného riaditeľa pána Bergera. Nuž, a veľmi rýchlo sme sa aj dohodli,“ pripojil šéf „koženej“ pod Čebraťom.

Zaznela aj narážka, či k spojeniu dlhoročnej stávkovej spoločnosti s liptovským futbalom dochádza kvôli spoločnej oranžovej farbe. „To je len taká čerešnička na torte,“ usmial sa Roman Berger. „Samozrejme, to nebol primárny dôvod. My v súčasnej situácii veľmi veríme slovenským klubom, mnohé z nich majú značný potenciál. Preto sa Niké pustila do ich podpory a tým i slovenského futbalu. Sme radi, že môžeme stáť pri Ružomberku a jemu pomáhať, aby dosahoval na čo najvyššie priečky a ideálne by bolo, keby zase vstúpil aj do Európy. Pamätám si, ako tamojší futbalisti v sezóne 2005/2006 získali ´double´, teda titul i pohár. Na začiatku, keď sa začala rodiť naša spolupráca, z mnohých vecí človek zostal prekvapený. Ružomberský futbal má 116 – ročnú tradíciu, čo je niečo neuveriteľné. My si hovoríme, ako dlho sme na trhu, no keď našich 32 rokov porovnám s ružomberskou históriou, tak sme vo futbalovej terminológii vlastne juniori. Zvlášť sa nám páči slovenská cesta nášho nového partnera, bez jediného zahraničného futbalistu. To bola jedna z kľúčových vecí, ktorá nás oslovila. Tiež veľmi pozitívne vnímame prácu klubu vo futbalovej akadémii, pri výchove novej zmeny.“

Obe značky spája predovšetkým stabilita,“ vyhlásil na tlačovke tréner ružomberského mužstva Peter Struhár. „Je to skvelá vec. Dúfam, že my zase nášho partnera potešíme svojimi výkonmi,“ povedal nový kapitán Ruže Marek Zsigmund.

Ľ. Golis na znak prijatia Niké do ružomberskej futbalovej rodiny, odovzdal Romanovi Bergerovi dres s menom, aj so stávkovými ciframi: 1 – x – 2, ale bez kurzov.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia