Kto  nevidel,  neuverí

Kto nevidel, neuverí

František DianSpoznávame RK11.10.2020
Hotel Hrabovo

Nielen cudzí návštevníci zavítajú do Hrabova. Prechádzky, cykloturistika, či lákadlo gastronomických špecialít v reštauráciách vábi aj početné skupiny Ružomberčanov a ľudí z okolia. Hrabovo sa stáva rekreačnou štvrťou Ružomberka.

Ihrisko pod priehradou aj s novou lávkou
Tarzania Hrabovo

Ak ste si doteraz nenašli čas a neprešli ste sa dolinou už dlhšiu dobu, neuveríte, ako sa Hrabovo mení. Nevadí. Urobíme vám informačného sprievodcu aj bez návštevy doliny. Začíname pri kruhovom objazde za štadiónom, kde Hotel Áčko poskytuje komplexné služby. Novým , vydláždeným chodníkom pre peších vstupujeme do doliny. Vpravo sú apartmány Zuzana a po prechode mostíka náš zrak spočinie na vybudovaný Penzión MALINO s polopenziou a welness, ktorý nahradil schátralý a zabudnutý rodinný dom. Pod hrádzou vodnej nádrže vyrástla športovo-rekreačná zóna s ihriskom a ďalšími zariadeniami pre šport a zábavu. V týchto dňoch doplnená vybudovanou lávkou cez Hrabovský potok. Atraktívnou sa stáva aj vodnú nádrž nielen pre rybárov, ale aj pre športy a zábavu na vode a vo vode. Nad hrádzou nádrže v ostatných rokoch vybudovali sedem stavieb Rezortu Apartmány Hrabovo, v každom až 21 apartmánov rôznej veľkosti, väčšinou v súkromnom vlastníctve. A to už prichádzame k najstaršiemu zariadeniu v doline, Hotelu Hrabovo, poskytujúcemu komplexné služby. Našu prechádzku začneme cestou vpravo. Hneď na začiatku nás vítajú chaty Halina a Halinka. Za nimi sú impozantné stavby, organicky zapadajúce do prostredia, FATRAPARK 1 a 2 so štyridsiatimi apartmánmi poskytujúcimi všetko, čo návštevník potrebuje. Po sérii chát po ľavej a pravej ruke: Pohoda, Pod Brdom, Eliška, Tomáš, Zuzana, Bystrina, Malina, Lúč, Harmónia sa dostaneme k rázcestiu. Vľavo sa nám naskytne pohľad na niektoré dokončené, iné rozostavané nadčasové stavby Rezidencie Hrabovo.

Od údolnej stanice lanovky po ľavej ruke vedie cesta na Kalváriu. Tu, na miestach kedysi drevených chatiek SATURU vyrástli nové zariadenia AP rezortu s chatami Sunday a Martina, chata Alpina – Kamenár, chata Zebra. V oboch dolinách vľavo i vpravo sú roztrúsené súkromné chaty a chatky. Na základe prieskumu odhadujeme, že pri naplnení zariadení hosťami možno hovoriť o približne 1500 ubytovaných návštevníkov. A to už je slušne veľká obec, ktorá si žiada zodpovedajúci rozsah služieb a možno i obchodu. Hrabovo sa nielenže stáva, ale už sa stalo rekreačnou zónou a rekreačnou časťou mesta Ružomberok. Nájdite si čas a presvedčte sa!

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia