Veľký Choč:  Najrýchlejšia trasa preverí vašu kondíciu

Veľký Choč: Najrýchlejšia trasa preverí vašu kondíciu

František DianSpoznávame RK12.12.2019
Foto: Michal Kuboško

Po jednej z náročnejších turistík budete mať takmer všetky slovenské pohoria na dlani. Veľký Choč ponúka nielen letnú turistiku, ale možnosť dáva aj milovníkom zimy a snehu. Napokon všetky pohoria môžete vidieť pod bielou pokrývkou. Odvážite sa?

Pripravte sa na:

Prechádzka to nebude

Nie je to výstup na Čebrať, ale ani na Kriváň. Veľký Choč však patrí k náročnejším turistikám. Ide o približne päťkilometrovú trasu, čo vo svojej podstate nie je veľa, ale trasa nepatrí medzi ľahké ani nenáročné. Naopak, čaká vás takmer kilometrové prevýšenie na veľmi krátkej vzdialenosti. Zanedbať by ste nemali dobrú turistickú obuv, mačky a pomôžu vám aj turistické palice.

Viac stúpania ako rovín

Výstup môžete absolvovať viacerými trasami – z Vyšného Kubína, z Valaskej Dubovej alebo priamo z Liskovej. Najrýchlejšia trasa vedie z Valaskej Dubovej - z obce sa vyberte po modrej značke, chvíľu pôjdete po asfalte a potom začnete mierne stúpať cez lúku a les. Tu prichádza náročná asi dvojhodinová trasa po kamenistej ceste, ktorá vás dovedie na Strednú Poľanu, odkiaľ sa naskytne krásny výhľad. V tejto lokalite je trasa horšie označená, navyše sa mení aj farba značky – odteraz sa budete držať zelenej, ktorá vás o zhruba hodinu dovedie na vrchol.

Vedeli ste, že...

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia