Vôňa  čerstvého  chleba

Vôňa čerstvého chleba

František DianSpoznávame RK20.6.2021

V pekárni bolo vždy útulne teplo od rozpálenej pece. Avšak zrak zvedavého dieťaťa spočíval na obratných pohyboch pekára pri vyčistení pece a vsádzaní chleba do pece na širokých drevených lopatách. Pokiaľ pekár do pece posádzal chlieb všetkým gazdinkám, už mohol z pece vyťahovať upečené posúchy, ktoré sa pred chlebom rýchlejšie upiekli. A ako náramne chutili pomastené a pocesnakované. Tá vôňa čerstvo upečeného chleba mi ostala kdesi v pamäti od detstva. Zacítil som ju v pekárni u Zelníka, alebo skoro ráno sa šírila v okolí železničnej stanice z likavskej pekárne. Ateraz, po dlhom čase sa mi spomienky obnovili. Má to na svedomí nová PEKÁREŇ LIPTOV na Salvovej ulici.

​Z potreby zásobenia rodiny som predajňu navštívil už pred šiestou ráno. A nestačil som sa čudovať. Mámivá vôňa pečeného chleba bola iba jedným príjemným prekvapením. Ohúril ma široký sortiment čerstvých, ešte teplých výrobkov od chleba cez sladké i slané pekárenské výrobky. K tomu ochotná predavačka mi prezradila, že zákazníkom ponúkajúšesť druhov chleba: biely, ražný, s pšenom, špaldový, toastovýa domáci v malom i väčšom formáte. Ďalej ponúkajú bagety, rožky, pizzu, langoše. Upútal ma široký sortiment sladkého pečiva. Napočítal som 26 druhov. Početné je aj zastúpenie slaného pečiva so šestnástimi druhmi. O jednom druhu výrobku som sa musel nechať poinformovať. Nepoznal som ho. Burek – balkánsky koláč buď s cibuľou, mäsom, alebo tvarohom.

​Nebudem tajiť, odišiel som z predajne spokojný a s dobrým pocitom. Nemám záujem novej, vzniknutej predajni robiť reklamu. Teší ma, že pre Ružomberčanov a návštevníkov Ružomberka vznikla ďalšia skvelá ponuka, ktorá svojimi výrobkami si robí sama reklamu a chváli sa. Aj čas predaja od 5:00 do 20:00 je zaujímavý. Želajme si, aby ponuka sortimentu a kvalita výrobkov ostali čo najdlhšie zachované pre spokojnosť všetkých kupujúcich.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia