Liptovská kožená v ročníku 2024/2025 po novom

Liptovská "kožená" v ročníku 2024/2025 po novom

Ján SvrčekŠport17.6.2024

Včera (16. júna) sa skončili „dospelácke“ futbalové súťaže sezóny 2023/2024 v regióne Liptova.

V novom súťažnom ročníku 2024/2025 dôjde, na základe schválenia vo výkonom výbore Liptovského futbalového zväzu (LFZ), k určitým zmenám v štruktúre mužských líg.

Nejde o reorganizáciu, ale úpravu súťaží,“ zdôraznil predseda LFZ Igor Repa. „Najvyššia siedma liga bude mať naďalej 14 účastníkov. Zanikne však deviata liga a vytvoria sa dve skupiny ôsmej ligy. V deviatej lige aj teraz štartovalo len sedem mužstiev, takže stále hrali tie isté tímy medzi sebou. Ideme vytvoriť dve skupiny ôsmej ligy, jednu pre dolný a druhú pre horný Liptove. Bude to aj pre diváka atraktívnejšie a v neposlednom rade sme zohľadňovali tiež ekonomickú stránku. Zatiaľ je to prechodne, na skúšku.“

Už je známe, že zo siedmej ligy do šiestej (v rámci Stredoslovenského futbalového zväzu) postúpila Lubeľa a z ôsmej do siedmej Liptovský Ján. „Mám informácie, že oba tímy aj túto možnosť využijú,“ pripojil I. Repa. Na druhej strane najvyššiu liptovskú súťaž opúšťa Liptovská Kokava. Vzhľadom na zmeny v štruktúre súťaží, ôsma liga nemá vypadávajúceho.

Ešte dodajme, že na 6. júla je naplánované exhibičné stretnutie medzi víťazom VII. ligy Partizánom Ľubeľa a výberom Liptova.

Foto: autor

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia